Nakupujeme s rozumom, varíme s chuťou

Nakupujeme s rozumom, varíme s chuťou

Kniha niekoľkých častiach spája všetko potrebné, čo potrebujete vedieť pre zmenu vášho jedálnička.

21,45 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

V úvode knihy získate motiváciu k aktívnemu prístupu k trvalej zmene životného štýlu a zároveň aj teoretické vedomosti dôležité pre zostavenie optimálneho jedálnička. Pomocou nich si orientačne nastavíte svoj celodenný energetický príjem podľa vášho cieľa.

Chýba Vám pre zostavenie jedálnička vhodné potraviny?
Po prečítaní prvej časti knihy Nakupujeme s rozumom zistíte, že skepsa, ktorú teraz často prezentujú médiá vo vzťahu ku kvalite potravín, sa nemusia vzťahovať. "Nákupné manuál" vás zoznámi podrobne so základnými potravinovými skupinami, s výživnou hodnotou potravín v danej skupiny a vyvráti rad často tradovaných mýtov. Po jej prečítaní by ste už nemali bezhlavo podliehať reklamným sloganom a vďaka nadobudnutým znalostiam budete vedieť, čo a koľko kúpiť a zistíte, že existuje dostatok potravín, z ktorých je možné zostaviť výživovo vhodný jedálniček.

Varíme s chuťou

Vďaka druhej časti knihy je možné si zostaviť vhodný chutný jedálniček. Recepty uvedené v knihe umožňujú voľbu hlavného pokrmu v rôznej energetickej hodnote od 1600 kJ pre chudnúci až do 2800 kJ pre tých, ktorí chcú žiť zdravo. Pokrmy sú navrhnuté tak, že ich možno pripraviť v dvoch energetických variantoch len pomocou drobných zmien (množstvo, technologická úprava potravín, záverečné dochutenie pod.).
Originalitou knihy je, že pri príprave pokrmov nie je nutné suroviny vážiť, ale stačí ich porovnať s fotografiami, na ktorých je znázornené množstvo surovín potrebnej na prípravu pokrmu.
Pomocou fotografií a jednoduchých merítok (miska, lyžica, podložka, ktorá je súčasťou knihy) odhadnete množstvo potrebných potravín i hotového pokrmu.

Porcie práve pre vás
Pomocou tretej časti knihy sa pokúsite znovuobjaviť primeranú veľkosť porcie (nie je ani toľko nezdravých potravín ako nezdravého množstva). Bohužiaľ u mnohých ľudí už vymizli fyziologické signály hladu a konzumujú veľké množstvo potravy pod vplyvom iných podnetov, než je hlad. Kniha ponúka fotografický prehľad potravín pre zostavenie raňajkami, desiat a studených hlavných pokrmov. Pracuje so špeciálnou podložkou, ktorá je ku knihe priložená a slúži ako meradlo.

Sami sebe výživovým poradcom
Cieľom tejto knihy je, aby ste nepodľahli skepsu doby jedové, aby ste nepodľahli toxickému prostrediu, ktoré vás provokuje ku konzumácii nadmerného množstva potravín v nevhodnom zložení.

Radujte sa zo života, ale skvalitní si ho. Po prečítaní toto knihy by ste si mali byť schopní kvalifikovane zostaviť jedálniček, ktorý bude optimálny práve pre vás. Sami sebe si nebudete odporúčať potraviny, ktoré vám nechutia, a naopak si nebudete odopierať potraviny, ktoré by vám v živote chýbali. Nebude to teda o držaní diéty, kedy sa už tešíte, že ju onedlho opustíte. Bude to o hre pri vytváraní jedálnička, ktorý splní výživové odporúčania a zároveň vám bude chutiť, takže ho budete môcť bez problémov dodržiavať dlhodobo.
Dúfame, že dobrodružná hra pri zostavovaní celodenného jedálnička vás bude baviť a povedie vás k naplneniu vašich cieľov.

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.