Výzva č.36 Zdravie a silu nájdem v dobrom syre

Počet zobrazení: 31

Dokážete si predstaviť svoj jedálniček bez syra? Možno len veľmi ťažko. Syr má totiž toľko rôznych využití a podôb, že nie je problém jesť ho v podstate od rána do večera.

Výzva č.36 Zdravie a silu nájdem v dobrom syre

Je ale správne, že syry majú v našej strave také zastúpenie?

Syry do jedálnička rozhodne patria. Sú zdrojom kvalitných bielkovín a majú tiež vysoký obsah dobre využiteľného vápnika. Zároveň obsahujú aj ďalšie dôležité minerálne látky, ako je zinok, horčík a jód, a tiež niektoré vitamíny (A, D a vitamíny skupiny B).

výzva 36 mojstob.sk

Ako sa ale v syroch vyznať?
Sortiment syrov je veľmi široký, jednotlivé druhy si v tomto článku stručne zhrnieme, aby ste mali aspoň základnú orientáciu a dokázali si syr správne vybrať.

Rozdelenie syrov je pomerne zložitou záležitosťou a možno ho pojať z 3 základných hľadísk:

a) podľa obsahu sušiny

b) podľa obsahu tuku

c) podľa výrobného postupu

Kompletné rozdelenie syrov nájdete vo Výzve 36

výzva 36

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.