Výzva č.47 Pečiem zdravo

Počet zobrazení: 10

Ste presvedčení o tom, že ak chcete žiť zdravo musíte sa navždy vzdať koláčikov a cukroviniek? Myslíte si, že zdravé pečenie znamená raw, bezlepkové, bez mlieka, celozrnné alebo sladené trstinovým cukrom?

Odoveď znie - nie!

Maškrtenie koláčikov, sušienok a ďalších dobrôt je u väčšiny z nás prirodzenou súčasťou jedálnych lístkov a dokonca môže byť aj súčasťou efektívneho a zdravého chudnutia. Stačí, keď sa zamyslíte nad množstvom a kvalitou použitých surovín, urobíte pár jednoduchých zmien v receptúre a z kalorickej bomby je razom lahodný a zdravý dezert!

Žiadne zázračné ingrediencie neexistujú

Tým, že použijete pri pečení celozrnnú múku, neupečiete automaticky zdravú bábovku.

Tým, že do receptu pridáte oriešky alebo chia semienka, neurobíte z výsledného pokrmu „superpotravinu".

To, že vymeníte biely cukor za trstinový, neznamená, že pečiete zdravo.

Neexistujú žiadne ingrediencie, ktoré vaše tortičky premenia na zázračne zdravé dezerty. Rovnako tak neexistujú ani škodlivé ingrediencie, ktoré musíte z jedálnička vyškrtávať.

„Super zdravé potraviny", bez ktorých sa údajne nezaobídeme, sú len otázkou dobre spracovaného marketingu. Pokiaľ netrpíte potravinou alergiou či intoleranciou, potom verte, že nemusíte míňať peniaze za banánovú múku a iné výmysly. Rovnako vaše zdravie ani postavu nezničí múčnik pripravený z múky s lepkom a repným cukrom.

Premýšľajte nad receptami komplexne a nie z uhla pohľadu jedinej suroviny!

raw torta kalorické hodnoty klasická torta - kalorická hodnota


Raw čokoládová torta (160 g) = 3000 kJ           Klasická čokoládová torta (160g) = 2300 kJ

Vysvetlenie:

Raw torty sú pripravené najčastejšie z orechov, semienok, kokosového tuku, ovocia, rastlinného nápoja a sladkých sirupov. Také zákusky majú určite, na rozdiel od tých klasických kvalitnejšie nutričné ​​zloženie, avšak zbystrite! Zákon zachovania energie nemožno obísť a ich energetická hodnota sa často vyšplhá vyššie ako u „klasických" sladkostí. Dávajte si teda pozor na? Áno, na množstvo!

Prečítajte si našich 5 rád pre zdravé pečenie

pečiem zdravo

 

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.