Výzva č.44 V chladničke mám poriadok

Počet zobrazení: 10

Máte v chladničke tie správne potraviny?

Výzva č.44 V chladničke mám poriadok

Veľmi dobre viete, že by v chladničke nemali chýbať napríklad kvalitné mliečne výrobky a tiež dostatok ovocia a zeleniny. Nie každý ale vie, ktoré druhy ovocia a zeleniny do chladničky patria a ktoré nie a ako niektoré potraviny skladovať, aby vám vydržali čo najdlhšie.

Čo do chladničky nepatrí?

Exotické ovocie, napríklad banány, avokádo, mango alebo citrusové plody nie sú predsa len vo svojej domovine na nízke teploty príliš zvyknuté, a preto ich uchovávajte pri izbovej teplote.

ovocie

Paradajky strácajú v chladničke svoju chuť a vôňu a majú tendencie múčnatieť, preto ich do chladničky nedávajte. V chladničke nemusíte skladovať ani uhorky či papriky, ak ich včas spotrebujete.

Čo do chladničky patrí?

Chladnejšie skladovacie teploty vyžadujú jahody, maliny, černice, čučoriedky, ríbezle, čerešne, višne, hrozno alebo slivky. Pokiaľ nemáte pivnicu alebo inú chladnejšiu miestnosť, tak v chladničke uchovávajte aj zrelé jablká, hrušky, broskyne a marhule.

Huby

Čerstvé huby do chladničky určite patria, skladujte ich v priedušnej nádobe maximálne v dvoch vrstvách. Pred uložením do chladničky ich neumývajte, inak by sa mohli zapariť.

Vajcia

Pre vajcia je optimálna teplota skladovania 5 - 8 ° C, pri vyšších teplotách sa rýchlejšie kazí a musíte ich naozaj rýchlo spotrebovať, preto je vhodné ich radšej skladovať v chladničke, skladovať by sa mala špičkou dole.

Syry

Syry do chladničky taktiež patria, čo vás asi neprekvapí. Neskladujte ich ale v plastových obaloch, ale radšej v špeciálnych krabičkách, pod poklopom alebo vo voskovanom papieri, tak vám tak ľahko nesplesniví. Syry v náleve (napr. mozzarella) skladujte vo svojom pôvodnom náleve.


8 rád, ako skladovať potraviny v chladničke nájdete vo Výzve 44

V chladničke mám poriadok

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.