Výzva č. 4 Nelením, nesedím

S prichádzajúcou etapou chudnutia má väčšina z nás tendencie si naordinovať aj veľmi pravidelný a intenzívny pohyb. Pokojne aj každý deň.

Výzva č. 4 Nelením, nesedím

Dnešná doba týmto rozhodnutiam praje, stačí si pozrieť Youtube. Nájdete tu bohatú ponuku cvičebných videí či už od profesionálov alebo domácich cvičení. Vznikajú skupiny na sociálnych sieťach, kde si fanúšikovia vymieňajú skúsenosti, postujú fotky pred a po. 

Avšak cvičenie nie je pre každého, teda nie každý sa dokáže zmobilizovať  a cvičiť každý deň. Pohyb je ale naozaj dôležitý a akonáhle mu prídete na chuť, nezaobídete sa bez neho.

Rovnako ako v stravovaní, ani v pohybe ale nezachádzajte do žiadnych extrémov. Nájdite si druh aj frekvenciu pohybu, ktoré vás budú tešiť a váš život spríjemňovať, nie naopak.

Poďme si zhrnúť základné pravidlá

  1. Vždy berte ohľad na svoje zdravie
  2. Zvážte svoje časové možnosti
  3. Pre chudnutie je cvičenie efektívne, ale nezabúdajte, že aj po skončení chudnúceho obdobia je dôležité si pohyb ponechať!
  4. Nepodceňujte, ale ani nepreceňujte malé energetické výdaje
  5. Ak sa hanbíte, pripojte sa k skupine, ktorá vás pochopí

A ako a začať hýbať  a vybrať si pre seba tú najvhodnejšiu aktivitu, dozviete sa v našej výzve č. 4

 

Výzva 4 Nelením, nesedím

výzva 4 hýbem sa

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.