Výzva č.34 Pri televízii nejem

Tento týždeň sa zameriame na častý zlozvyk, a tým je jedenie pri televízore či počítači. Prečo ale vlastne nazývame jedenie pred rozsvietenou obrazovkou zlozvykom?

Výzva č.34 Pri televízii nejem

Teoreticky vzaté by to malo byť predsa jedno, kde energiu skonzumujeme. To je síce pravda, ale problém je v tom, že často nejeme len z hladu, ale provokujú nás k tomu iné podnety. A televízie či počítač k nim rozhodne patrí.

Nejem pri televízore

Ako (ne) jesť pri televízii?

Je známym faktom, že keď sa na jedlo nesústredíme, často sa nám stane, že toho zjeme oveľa viac, než v prípade, že sa na našu porciu sústredíme, vedome si ju vychutnávame a načúvame pri tom signálom nášho tela.

V kombinácii s tým, že máme tendenciu si k televízii vyberať nevhodné, často veľmi kalorické, tučné či slané potraviny, môže byť práve takéto bezmyšlienkovité a automatické maškrtenie jednou z príčin pomalého priberania na váhe.

Lenže čo s tým?
Jedenie pri televízii je otázkou ovyčajného návyku, ktorý sme si v priebehu času vytvorili, ktorému sme sa naučili. Dobrá správa teda je, že tak, ako sme sa tomuto nevhodnému správaniu naučili, môžeme sa ho rovnako aj odnaučiť.

Ako ako sa týmto návykom odnaučiť vám prezradí Výzva 34

Pri televízii nemaškrtím

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.