Výzva č.30 Zájdem do dobrej reštaurácie

Ako sa v reštaurácii dobre a kvalitne najesť?

Výzva č.30 Zájdem do dobrej reštaurácie

Ak sa snažíte schudnúť, alebo je pre vás prosto len dôležité, čo a v akom množstve jete, vždy je výhodnejšie pripraviť si vlastné jedlo zo základných surovín. Len tak máte naozaj kontrolu nad zložením a kvalitou.

Avšak návšteva reštaurácií je súčasťou našej kultúrnej tradície a životného štýlu a určite nie je potrebné sa jej vyhýbať. Ak si správne vyberiete, v reštauráciách sa môžete nielen dobre a zdravo najesť, ale aj posedieť v príjemnom prostredí, ochutnať jedlá, ktoré si doma nepripravujete a stráviť príjemný čas s rodinou, priateľmi či kolegami.

V prvom rade je potrebné si ujasniť, za akým účelom do reštaurácie mierite. Pokiaľ ide o špeciálnu príležitosť a hlavným cieľom je gastronomický zážitok, budete si pravdepodobne vyberať inak, ako keď do reštaurácie mierite každý deň na obed.

Ak však chodíte do reštaurácie niekoľkokrát týždenne na obed, už je potrebné si jedlo vyberať o niečo dôkladnejšie.

Oplatí sa navštevovať už vyskúšané reštaurácie, pri ktorých viete, že mávajú v ponuke jedlá, ktoré budú spĺňať vaše požiadavky.

Dnes už je štandardom, že väčšina reštaurácií zverejňuje denné menu aj stály jedálny lístok na internete. Pozrite sa preto vopred na aktuálnu ponuku a vyberte si už vopred jedlo, ktoré si objednáte.

Vo Výzve 30 sa dozviete ako vybrať "vhodné" jedlo v reštauračných zariadeniach.

Výzva 30 Zájdem si do dobrej reštaurácie mojstob.sk

 

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.