Výzva č.29 Skúšam nové svieže chute

Počet zobrazení: 163

Poďme si rozšíriť svoj repertoár ovocia a zeleniny. Leto na skúmanie nových sviežich chutí priamo nabáda!

Výzva č.29 Skúšam nové svieže chute

Aký je liek na nudu v jedálničku?

 1. Vyrazte na farmárske trhy a nezabúdajte ani na tradičné sezónne druhy
  Jedálniček si možno vďaka sezónne zelenine rozšíriť o klasické druhy ovocia a zeleniny, na ktoré zabúdame a my skutočne vidíme, že sa z jedálničkov vytrácajú. Pomôckou a inšpiráciou vám iste bude náš celoročné ovocno-zeleninový kalendár, ktorý nájdete v sekcii Tipy pre vás.

 2. Založte si bylinkovú záhradku
  Sviežosť a novú chuť dodajú jedlu čerstvé bylinky. Labužníci vedia, že pridaním čerstvej bazalky sa z obyčajných špagiet razom stáva pochúťka.
  Bylinky je možné pestovať kdekoľvek, aj za oknom panelákového bytu.

 3. Nebojte sa nových chutí
  Nové potraviny, vrátane ovocia a zeleniny, nezavrhujte po prvom ochutnaní.

 4. V zahraničí si užívajte miestne špeciality
  Každá krajina má svoje špeciality. Buďte zvedaví a objavujte. Neuspokojte sa s tým, čo máte denne doma na tanieri.

 5. Nezabúdajte, denne 200 g ovocia a 400 g zeleniny a nemusí to byť len mrkva, paradajka a uhorka stále dokola ... :-)

Žiadna potravina nemá plnohodnotné nutričné ​​zloženie. Nie je potravina, ktorá by nám dodala všetky potrebné živiny v optimálnom množstve a pomere, a preto musíme dbať na pestrý jedálniček. Aspoň sa ale nenudíme a môžeme si užívať rôznorodé chute a farby.

Vo výzve 29 sa dozviete ako je to v prípade ovocia a zeleniny, prečo by sme nemali zanedbávať a tiež striedať jednotlivé druhy ovocia  a zeleniny.

Prečo je dobré striedať rôzne druhy zeleniny a ovocia

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.