Výzva č.28 Cukor ma neprekvapí

Fakt, že cukríky, sladené limonády, sušienky alebo iné sladkosti obsahujú veľké množstvo jednoduchých cukrov, už nikoho neprekvapí. Viete ale, aké množstvo cukru možno prijmete prostredníctvom zdanlivo zdravých a často dokonca aj slaných potravín?

Výzva č.28 Cukor ma neprekvapí

Skúste si niekedy spočítať, koľko cukru váš bežný jedálniček ukrýva.

Čítajte pozorne obaly!
Z obalov potravín sa toho môžete dozvedieť naozaj veľa, vrátane informácie, koľko cukru potravina obsahuje. Najlepším vodítkom je tabuľka s výživovými hodnotami, sledujte číslo pri položke cukry (príp. Z toho cukry), čím nižšia bude, tým lepšie.  Sledujte aj zloženie, v ktorom sú jednotlivé zložky zoradené zostupne podľa obsahu, tzn. zložka, ktorej je vo výrobku najviac, je na prvom mieste.

Vo Výzve 27 sa dozviete, kde konkrétne sa cukor ukrýva a ako sa mu vyhnúť. 

Cukor ma neprekvapí

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.