Výzva č.28 Cukor ma neprekvapí

Počet zobrazení: 133

Fakt, že cukríky, sladené limonády, sušienky alebo iné sladkosti obsahujú veľké množstvo jednoduchých cukrov, už nikoho neprekvapí. Viete ale, aké množstvo cukru možno prijmete prostredníctvom zdanlivo zdravých a často dokonca aj slaných potravín?

Výzva č.28 Cukor ma neprekvapí

Skúste si niekedy spočítať, koľko cukru váš bežný jedálniček ukrýva.

Čítajte pozorne obaly!
Z obalov potravín sa toho môžete dozvedieť naozaj veľa, vrátane informácie, koľko cukru potravina obsahuje. Najlepším vodítkom je tabuľka s výživovými hodnotami, sledujte číslo pri položke cukry (príp. Z toho cukry), čím nižšia bude, tým lepšie.  Sledujte aj zloženie, v ktorom sú jednotlivé zložky zoradené zostupne podľa obsahu, tzn. zložka, ktorej je vo výrobku najviac, je na prvom mieste.

Vo Výzve 27 sa dozviete, kde konkrétne sa cukor ukrýva a ako sa mu vyhnúť. 

Cukor ma neprekvapí

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.