Výzva č.15 Pijem dostatočne

Počet zobrazení: 153

Dodržiavate pitný režim? Optimálne množstvo vody v tele závisí od pohlavia, aktuálnom zdravotnom stave, výške, hmotnosti a tiež veľa na veku.

Výzva č.15 Pijem dostatočne

Voda sa nachádza predovšetkým v telesných tekutinách, napríklad krv je z 83% voda. Veľa vody - konkrétne 75% - je ale prekvapivo aj vo svaloch, mozgu alebo našom srdci. Koža obsahuje okolo 65% vody a dokonca aj pevéá tkanivo kostí obsahuje 22% vody.

Optimálne množstvo tekutín, ktoré by zdravý jedinec mal prijať za deň, sa pohybuje v rozmedzí 30 - 40 ml / kg telesnej hmotnosti. Teda 80 kg človek by mal prijať aspoň 2,4 l tekutín.

Úroveň hydratácie je ale individuálna a záleží na mnohých faktoroch. Nedostatočnú hydratáciu spoznáte napr. podľa:

príliš tmavej farby moču, ktorý je cítiť po močovine
suché pery, sucho v ústach, husté sliny a s tým môže súvisieť aj nepríjemný zápach z úst
bolesti hlavy
únava a podráždenosť
znížená schopnosť koncentrácie ai.
dlhodobý nedostatok tekutín prispieva k vzniku ochorenia obličiek a k vzniku močových kameňov alebo k predčasnému starnutiu pokožky (Dámy, ktoré by ste chceli mať dobrovoľne predčasne vrásky?).


Ponúkame Vám preto tipy, ako tekutiny do svojho každodenného režimu zaradiť v našej Výzve 15

výzva 15 Píjem dostatočne mojstob.sk

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.