Výzva č.10 Viem, že jem

Počet zobrazení: 156

Odolajte diétnym trendom a vychutnajte si každé sústo!

Výzva č.10 Viem, že jem

Väčšina ľudí, ktorí sa snažia schudnúť je pri chudnutí úplne odpojená od potrieb svojho tela. Keď na ne potom (opäť) príde etapa chudnutia, majú tendenciu slepo nasledovať nejaké aktuálne diétne trendy, nejakého "guru", ktorý práve najlepšie dokáže propagovať svoj spôsob chudnutia, svoje výsledky a svoje produkty.

Potom sa nesústredia na svoje potreby, či majú radi sladkosti, preferujú mäso, majú potravinovú intolerancu atď, ale bezhlavo veria "guru", ktorý proklamuje účinky jeho skvelej diéty  aproduktov, s vidinou toho, že čoskoro budú vyzerať rovnako štíhlo a šťastne ako onen "guru", ktorého nasledujú.

Nevadí, že vo zvolenej diéte úplne chýbajú potraviny, ktoré chudnúci miluje a ktoré si jeho telo žiada? Je to preto, že každý človek je iný, má iné chute a zvyky, ktoré nemožno zmeniť všetky a zo dňa na deň. Často pri takomto režime trpia nielen fyziologicky, majú hlad, ale trpia aj psychicky.

Poďme sa teda počúvať novým POTRIEB NÁŠHO TELA.
Čo potrebujeme, aby sme boli voči svojim potrebám všímavejší? S odpoveďou prichádza nový smer s názvom Mindfulness, čiže všímavosť a presne ide o všímavosť k jedlu.

A ako sa mindfulness používa vo vzťahu k jedlu? O tom nám povie viac 

Výzva 10

Viem, že jem Výzva 52

 

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.