Výzva č. 8 Bielkoviny beriem vážne

Ako dostať do tela optimálne množstvo bielkovín?

Výzva č. 8 Bielkoviny beriem vážne

Zväčša existujú 2 skupiny ľudí, tí ktorí nemajú problém dodržiavať odporúčané množstvo bielkovín a tí, ktorí s bielkovinami celkom bojujú.

A ako si s tým poradiť?

Nech každá vaša hlavná porcia obsahuje aj zdroj bielkovín.

Zaraďovať bielkoviny možno aj do desiat, nemusíte konzumovať len ovocie alebo zeleninu.

Ak máte chuť na sladkú raňajky či desiatu, pridajte si nesladený tvaroh alebo jogurt.

Sem-tam máme chuť na sladký obed. Možno si ho dopriať bez výčitiek? Áno! Palacinky, lievance alebo iné sladké jedlo doplňte opäť o zdroj bielkovín - hodí sa tvrdý strúhaný tvaroh, tvarohový alebo jogurtový krém.

S nadchádzajúcou jarou prichádzajú aj väčšie chute na zeleninové šaláty, ktoré je dôležité tiež doplniť o zdroj bielkovín, napr. grilované chudé mäso, rybu, vajce atď.

Dokonca aj polievky možno obohatiť o zdroj bielkovín pridaním tvarohu, jogurtu (možno vybrať so zvýšeným obsahom bielkovín).

A čo moderné proteínové potraviny? Tiež ste zaznamenali vlnu proteínového šialenstvo? Sú tieto potraviny riešením, zistíte v ďalšej výzve.

Výzva 8

Bielkoviny beriem vážne

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.