Výzva č. 7 Zaslúžim si odmenu

Ako sa odmeňovať v praxi. Odmeniť sa za určitý úspech, že si niečo kúpim, zjem malý kúsok sladkosti - je pomerne jednoduché. Ale, dokážete sa pochváliť?

Výzva č. 7 Zaslúžim si odmenu

Jednou z techník pozitívnej psychológie je tzv. Cvičenie vďačnosti. Môžete si každý večer premietnuť uplynulý deň a pochváliť sa za tri veci, ktoré sa vám ten deň podarili (a tiež si zodpovedať otázku, prečo sa podarili).

Rovnako ako v ostatných výzvach nejde o to urobiť veľkú životnú zmenu. Stačí malý krôčik. Pokúste sa tento týždeň pozastavovať pri malých úspechoch. Tieto si uvedomujte, chváľte sa za ne a odmeňujte sa. Nie je predsa samozrejmosť, že ste sa dnes naraňajkovali, aj keď ste to celé roky zanedbávali. Alebo že ste si po obede ku káve nedali zákusok, aj keď už je to vlastne taký zakorenený zvyk. Pochváliť sa môžete za veľa vecí. Či už sa týkajú jedla, pitia, pohybu, správania, ... Je to len na vás.

A ako sa môžete odmeňovať? Viac vám napovie Výzva č.7

Výzva 7 

 Výzvy 7 naučte sa odmeňovať samých seba

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.