Výzva č. 23 Mám plán

Ako je dôležité mať plán

Výzva č. 23  Mám plán

Výzva tohto týždňa sa týka plánovania, a to nielen jedálnička, ale aj pohybu. Asi všetci poznáme situácie, kedy sa ponáhľame do práce, pripravujeme raňajky, deťom desiate a na nič iné už veľa času nezostáva. Cez deň potom máme veľa vybavovanie v práci, v rýchlosti skočíme na obed a popoludní už zase ponáhľame domov, urobiť úlohy, večeru, upratať a vyčerpaním padnúť do postele. Na nákup a prípravu zdravého jedla nie je čas, nie to ešte na pomalé vedomej jedenie a vychutnávanie. A pohyb? Ten už sa do toho celodenného zhonu nezmestí vôbec. Lenže čo ak také dni nie sú výnimočné, ale naopak bežné?

Ak však chceme žiť zdravo, mať vyvážený jedálniček, dopriať si, čo nám chutí a udržiavať si zdravú hmotnosť, bez plánovania jedálnička a pohybovej aktivity to nepôjde.

Ak budete mať svoj jedálniček dopredu naplánovaný, pravdepodobne sa vám nestane, že jedlo vynecháte a budete tento deficit doháňať večer veľkými porciami jedla. Tiež sa ľahšie vyvarujete jedlu nad plán a "zobaniu" v priebehu celého dňa.

A ako môže vyzerať také plánovanie jedálnička v praxi? Napovie Výzva 23

Mám plán

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.