Späť

STOB na podujatí Dni praktickej obezitológie a metabolického syndrómu

Pridané: 10.8.2020 10:19:58 Počet zobrazení: 366

10 August 2020

V prekrásnom prostredí Nízkych Tatier pod Chopkom sa v dňoch 16. - 18.7.2020 konala odborná konferencia Dni praktickej obezitológie a metabolického syndrómu s mottom "Kardiovaskulárny systém a obezita – nebezpečná kombinácia"

STOB na podujatí Dni praktickej obezitológie a metabolického syndrómu

Odbornú konferenciu organizovala Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva ( SSVPL), Slovenská spoločnosť praktickej obezitológie ( SSPO )a Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek ( SKSaPA ).

Podujatie bolo interdisciplinárne, odznelo vyše 70 odborných prednášok a posterov od našich aj zahraničných renomovaných odborníkov.

Zúčastnilo sa vyše 240 účastníkov z radov lekárov, sestier, verejných zdravotníkov, fyzioterapeutov, psychológov, vedeckých pracovníkov, sociálnych pracovníkov, študentov a pacientov z občianskych združení Liga zdravia a Slovenská koalícia ľudí s nadváhou a obezitou ( SKLON ).

Vo všetkých prednáškach sa spomínal jeden spoločný problém – obezita, príčiny jej vzniku, súvislosť s ďalšími ochoreniami a možné intervencie a pomoc ľuďom s nadváhou a obezitou.

Spoločne s lektorkou českého STOB ( Stop Obezite ) Petrou Mocovou sme organizovali workshop spoločnosti STOB s prednáškami na témy „Význam edukácie v prevencii obezity " a "Ako komunikovať s pacientom a motivovať ho ku zmene" .
Súčasťou akcie bola edukačná a veľmi názorná výstavka sladkostí a nápojov s obsahom cukrov, ktorá sa tešila veľkému záujmu účastníkov konferencie.

cc

V mojej prezentácii som vysvetlila pojem prevencie a edukácie
v obezite, preventívne stratégie v rámci EÚ, naše preventívne programy k EOD 2019 a WOD 2020 a predstavila stigmu ako dôležitú výzvu EOD. Informovala som o metodike spoločnosti STOB v kurzoch zdravého chudnutia a našich skúsenostiach.

Záverom som odporučila možné riešenia problematiky nadváhy a obezity u nás, ako je uznanie obezity ako chronického ochorenia, vypracovanie odporúčaných postupov v liečbe obezity pre praktických lekárov, prijatie Národnej Charty obezity, špecializované vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov v obezite a odborná pomoc pacientom a ostatným ľuďom s týmto problémom.

Fotogaléria

 

 

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.