Späť

Pacient Lounge vol. 3 - 16. 2. o 19:00 hod.

Pridané: 14.2.2021 20:21:36 Počet zobrazení: 175

14 Február 2021

Ďalší salónik pre pacientov sa otvorí 16.2. o 19:00. Tentoraz budeme diskutovať na tému Obezita a zdravie žien.

Pacient Lounge vol. 3 - 16. 2. o 19:00 hod.

Rastúca miera obezity na celom svete má výrazný vplyv na reprodukčné zdravie žien. Detská obezita je spojená s predčasným nástupom puberty, menštruačnou nepravidelnosťou počas dospievania a syndrómom polycystických vaječníkov. Ženy v reprodukčnom veku s obezitou, majú vyššie riziko problémov s ovuláciou, liečby neplodnosti a menopauzy v neskoršom veku.

Hormóny ovplyvňujú takmer všetko, čo sa deje v ženskom tele, od reprodukčných funkcií a sexuálneho libida po prírastok hmotnosti a celkovú náladu. To znamená výkyvy nálady, podráždenosť, telesné zmeny, nové správanie a nové sexuálne problémy.

Preto sa v tejto epizóde nášho salónika pre pacientov budeme zaoberať tým, ako sa tieto výzvy prejavujú u ľudí trpiacich obezitou, rôznymi zdravotnými problémami žien a gynekologickými problémami.

Vicki sa ponorí do rozhovoru s pacientskou advokátkou pre obezitu a PCOS Maureen Busby a ďalšími, aby prediskutovali jej skúsenosti.

Experti Dr. Michael Crotty a Dr. Caoimhe Hartleyvbudú diskutovať o prehnanej stigme a výzvach okolo obezity a menopauzy, ktoré sú často zametané pod koberec.

Ako vždy sa môžete počas diskusie pýtať otázky, ktoré vás zaujímajú.

Registrovať s môžete na https://eurobesity.org/patientlounge/

Pacient lounge 3 Obezita a zdravie žien - 16.2. o 19:00 hod

Obezita a zdravie žien

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.