Jednoduché tipy ku zvýšeniu pohybovej aktivity

Pridané: 30.7.2018 15:08:26 Počet zobrazení: 1006

30 Júl 2018

Najprirodzenejším pohybom pre človeka je chôdza

Jednoduché tipy ku zvýšeniu pohybovej aktivity

Skúste ju teda vykonávať čo najčastejšie.

   - Pravidelná chôdza významne pomáha, skúste teda napríklad plánovať pravidelné prechádzky s priateľmi, pracovnú schôdzku na čerstvom vzduchu pri prechádzke, s psíkom pod.

   - Vydajte sa na cestu do práce pešo alebo na bicykli, možno kombinovať aj s MHD, časť môžete ísť pešo a časť MHD. Ideálne je napríklad cesta domov, kedy Vám nevadí, že sa spotíte a doma sa hneď môžete vysprchovať. Prechádzka Vám po celodennom strese v práci nádherne "prečistí" hlavu.

   - Skúste sa vyhýbať jazdiacim schodom, výťahom, parkujte s autom čo najďalej od obchodu, zamestnania.

   - Nájdite si k sebe kamaráta, v dvoch sa to lepšie "potiahne" a aspoň v začiatkoch, kým sa chôdza stane pravidelnou aktivitou a zautomatizovaným návykom, sa Vám pôjde radostnejšie.

   - Skúste plánovať stretnutie s priateľmi nie ako posedenie s dobrým jedlom, ale ako aktívne, zážitkové akcie. Napríklad bowling, tenis, výlety, apod.

   - Vyskúšajte si doma namiesto na gauč sadnúť k TV alebo k čítaniu knihy na fitball (veľkú loptu), donúti vás to držať chrbát a telo spevnené a posilníte hlboko uložené svaly potrebné pre správne držanie chrbtice.

   - Naplánujte si v práci každú hodinu posledných 5 minút pretiahnutie, krátke cvičenie, za celý pracovný deň Vám to môže dať dohromady okolo 40 minút cvičenia.

   - Pozeráte sa radi na TV?  Skúste počas každej reklamy zaradiť napríklad krátke pretiahnutie, jednoduché posilňovanie medzilopatkových  svalov a pod.

Veríme, že si nájdete  niekoľko užitočných a zaujímavých tipov do svojho pohybového života a časom už si bez neho svoj život nebudete vedieť predstaviť.

Preklad: Dr. Hana Vrabcová

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.