Chudnutie bez JOJO efektu, natrvalo a s úsmevom! AKO ZAČAŤ?

Pridané: 23.7.2018 13:45:12 Počet zobrazení: 1406

23 Júl 2018

Máte kilá navyše? Už ste vyskúšali všetky druhy metód, ako schudnúť?

Chudnutie bez JOJO efektu, natrvalo a s úsmevom! AKO ZAČAŤ?

Mohli by ste písať romány na tému chudnutie? Potom je najvyšší čas začať chudnúť rozumne a natrvalo! Pokiaľ sa vám podarí naozaj nejakou razantnou diétou  schudnúť, zvyčajne po nejakej dobe priberiete ešte viacej, ako ste schudli a kilá narastajú geometrickým radom. S každý výkyvom sa zvyšuje percento tuku v tele (pri chudnutí ubúda tiež svalovina, pri prírastku hmotnosti naberáme najmä  tuk), váš metabolizmus sa stáva viacej úspornejší a úspornejší ( telo si pamätá  na chvíle hladovania, a keď potom príde obdobie hojnosti, vo zvýšenom meradle si ukladá energiu do tukových zásob pre ďalšie hladovanie ).

Chudnúť ale môžete s rozumom, natrvalo a s radosťou!

Chudnutie  už vám nebude odoberať životnú energiu, správny životný štýl bude tak samozrejmý, ako je napr. čistenie zubov. Pokiaľ ste pripravení k takému poňatiu chudnutia, poďte sa do toho pustiť!

1) MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE

Pokiaľ máte pochybnosti o svojom zdravotnom stave, poraďte sa o úmysle schudnúť, najmä o svojich pohybových možnostiach, s lekárom.

2) „VO DVOJICI SE TO LEPŠIE TIAHNE“

Skúste si nájsť niekoho, kto bude chudnúť spoločne s Vami. Pokiaľ sa vám to podarí, dohodnite si aspoň jeden deň v týždni, kedy sa budete spoločne stretávať, debatovať, ako sa Vám darilo plniť úkoly daného týždňa, povedať si, čo Vám najviac pomohlo a čo Vám „dalo najviacej zabrať“. Budete si vzájomne poskytovať oporu a podporu. Vzájomnú podporu si môžete dodávať aj prostredníctvom internetu či SMS alebo prostredníctvom kurzov zdravého chudnutia. Skúste sa zaregistrovať do STOBklubu a nájdite podporu u ostatných chudnúcich.

Keď nikoho nezoženiete alebo ste skôr samotárského založenia, môžete samozrejme úspešne chudnúť aj samostatne.

3) SLEDUJTE SI VAŠE ÚSPECHY

Zaistite si kvalitní váhu, aby ste sa mohli pravidelne vážiť. Cieľom je síce zmena životného štýlu, ale nakoľko dôsledky posilňujúce zmenu vášho správania sú viacej ako vzdialené, údaj na váze vám poskytne spätnú väzbu pružnejšie. Ale nebuďte  otrokmi váhy, ktorá nemôže presne zhodnotiť vaše úsilie, nedopustite, aby číslo na váhe riadilo váš život. Pokiaľ máte možnosť, zmerajte  si percento tuku v tele, sledujte i prírastok svalovej hmoty, pokiaľ ste začali cvičiť.

Tí, ktorí začnú pravidelne cvičiť, môžu očakávať zvýšenie svalovej hmoty na úkor tukovej. Svaly sú  ťažšie ako tuk, a tak váha ani nemusí ukázať veľké váhové úbytky, ale bude vám trebárs voľné oblečenie a zníži sa práve množstvo tuku. V každom prípade si môžete zmerať obvod pása, ktorý je veľmi vypovedajúcim ukazovateľom chudnutia.

4) PRED TÝM, AKO ZAČNETE CHUDNÚŤ, VYFOTOGRAFUJTE SA

Len  porovnaním fotografií veľa razy skutočne poznáte rozdiel.

5) STANOVTE SI REÁLNÝ CIEĽ

Nedávajte si veľmi  vzdialený a veľký cieľ, veľa razy aj malá zmena je dostatočná k veľkej radosti a chuti pokračovať ďalej.

6) SLEDUJTE, ČO ZJETE

Najideálnejšie začnite zapisovať všetko, čo zjete  a nechajte si poradiť naším programom Sebakoučing alebo využite individuálne poradenstvo.

7) VENUJTE SA PRAVIDELNE POHYBU

Myslite na dostatok rutinného pohybu, nájdite si informácie o cvičení, ktoré by vás bavilo. Týždenne by sme v ideálnom prípade mali venovať 150 minút pohybovej aktivite o strednej intenzite.

preklad: Dr. Hana Vrabcová

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.