Späť

7 výhod skupinového chudnutia

Pridané: 6.2.2019 15:19:56 Počet zobrazení: 1228

06 Február 2019

Aké sú výhody ak chudnete v skupine?

7 výhod skupinového chudnutia

STOB ( Stop OBezite ) a skupinové kurzy zdravého chudnutia patria neodmysliteľne k sebe. Pýtate sa, prečo je tak efektívne chudnúť v skupine?

1. Nie ste na chudnutie sami

Nikde nenájdete viac pochopenia ako medzi ďalšími chudnúcimi. Keď počujete príbehy ostatných, uľaví sa vám, pretože zistíte, že nie ste tá jediná divná či divný, čo má s chudnutím ťažkosti.

2. Intenzívne motivácia

Každý týždeň sa vážite a odovzdávate svoje jedálničky lektorovi, čo umocňuje vašu motiváciu a snahu schudnúť. Inými slovami, dohľad lektora aj ostatných chudnúcich vás posilní a tú čokoládu si po večeri jednoducho nedáte.

3. Kruh plný inšpirácie

V skupine si vymieňate svoje recepty, a to nielen tie na varenie, ale aj na to, ako riešiť zložité situácie. Vzájomná inšpirácia uľahčí vašu cestu do cieľa.

4. Odborný dohľad

Odborný dohľad vyškoleného lektora zaručí, že zbytočne nepodľahnete radám a diétam, ktoré pre vás nie sú vhodné.  Spoločnosť STOB združuje lekárov, obezitológov, psychológov, nutričných ​​terapeutov a ďalších odborníkov. K chudnutiu nie sú využívané žiadne zázraky ani doplnky!

5. Humor

Drvivá väčšina účastníkov si už prešla nejedným chudnúcim cyklom, a preto je téma chudnutie pre mnohých už skľučujúca. V skupine sa darí situáciu odľahčiť a berieme všetko (nielen) okolo chudnutia s humorom.

6. Nové priateľstvá

V kurze si môžete nájsť parťáka pre spoločné cvičenie alebo aj návštevu divadla. Mnohí účastníci sa schádzajú aj po skončení kurzov a naďalej sa podporujú.

7. Komplexné metodika chudnutie

V kurzoch sa naučíte nielen správnym nutričným a pohybovým zručnostiam, ale budete sa venovať aj svojej psychike, emóciám, zmenám návykov či téme, ako si hmotnosť udržať. Iva Málková vytvorila skutočne nadčasovú metodiku. Zatiaľ čo väčšina literatúry sa dlhé roky zameriavala len na kalórie a stravu, Iva vplyv psychiky alebo  Mindful eating včlenila do svojej metodiky už pred 30 rokmi. Až v posledných rokoch sa hovorí o vplyve psychiky na chudnutie, my však už máme poriadny náskok a prax ...

cvičenie so Stobom

Tak pustíte sa do toho tento rok s nami?

Kurzy prebiehajú v Bratislave  aj mimo Bratislavu, viacej nájdete na našej stránke v časti kurzy chudnutia.

A ak by sa vám predsa len z nejakého dôvodu do skupinového chudnutia nechcelo, môžete využiť aj individuálne poradenstvo alebo si zaobstarať skvelého sprievodcu v podobe knižky Já zhubnu. V knižke sa dozviete všetko, čo pre zdravé chudnutie potrebujete vedieť.

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.