Kurzy chudnutia

STOB už aj na Slovensku!

STOB už aj na Slovensku!

Pred 28 rokmi bol založený v Čechách STOB ( STop OBezite ), spoločnosť, ktorá sa dlhodobo zameriava na chudnutie, a to cestou bez diét a striktných obmedzení. Pri jeho zrode som stála ja s manželom, teraz velí  STOBu už druhá generácia rodinnej firmy. Za dobu pôsobenia STOBu sa podarilo doviesť desiatky tisíc ľudí k tomu, že sa im žije trvale lepšie. Sú sami zodpovední za svôj život, nepodliehajú nezmyselným ponukám obchodníkov s chudnutím. Ich život sa netočí len okolo jedla, ale energiu, ktorú  im predtým jedlo a chudnutie  zaberalo, venujú radšej svojim deťom, partnerom, priateľom alebo svojim koníčkom. Ich život je zmysluplnejší  a radostnejší.

A ako sa to podarilo? STOB využíva vo svojich programoch metodiku, ktorá sa venuje chudnutiu komplexne. Za dobu svojej existencie vytvoril STOB know how, pomocou ktorého sa ľudia učia, čo jesť  (ako si tvorivo zostaviť chutný nutrične výhodný  jedálniček). A nielen to.

Veľkým problémom pri  riešení problematiky  nadváhy a obezity totiž často nie je nedostatok vedomostí o výžive, ale jedlo navyše oproti plánu,  konzumované  v dôsledku stresu a emočného rozpoloženia. Je teda potrebné zaoberať sa nielen tým, čo jeme, ale aj prečo jeme (naučiť sa riešiť emočnú  nepohodu inak,  ako  emočným jedením a naopak,  neumocňovať   si pohodu nadmerným množstvom jedla). Dôležité je tiež zaoberať sa tým, ako jeme  (od bezmyšlienkovitého automatického jedenie prejsť k jedlu, ktoré si vychutnáme).

Zásadná metodika overená na desiatkach tisícoch klientov vychádza z tzv. kognitívno-behaviorálnej terapie  (KBT), čo znamená, že sa pracuje nielen so správaním - zmenou stravovacích a pohybových návykov, ale aj s emóciami a myšlienkami, ktoré idú často proti rozumným návykom. Pracujeme aj s ďalšími modernými efektívnymi prístupmi.

Táto metodika je aplikovaná predovšetkým v skupinových kurzoch znižovania nadváhy, ktoré sú organizované v mnohých mestách Českej republiky, a naším želaním je, aby sa rozbehli aj na Slovensku.

Okrem aktivít naživo funguje v Čechách dobre aj komunitný web STOBklub. Na STOBklube sú k dispozícii on-line programy, okrem iného aj obľúbený program Sebekoučink, ktorý je skvelým pomocníkom pre zostavenie vyváženého jedálnička. Jedná sa o komunitný web, na ktorom  sú si všetci navzájom oporou, čo je ďalším motivačným činiteľom v procese zmeny. STOB a STOBklub podávajú pomocnú ruku nielen pri redukcii váhy, ale aj v ešte dôležitejšie etape - pri  udržaní si váhových úbytkov.

S metodikou STOBu začal pred rokmi pracovať MUDr. Majerčák (www.stob.sk) a sme veľmi radi, že STOB zaujal aj ďalších odborníkov, ktorí sa v tejto metodike zaškolili. Veríme, že vďaka tomu sa myšlienky STOBu rozšíria  a bude ich môcť využívať viac ľudí na Slovensku.

Jednou z lastovičiek je aj web MojStob.sk  Hanky ​​Vrabcovej, (www.mojstob.sk), ktorej týmto český STOB želá, aby priviedla ďalších ľudí k tomu, že jedlo pre nich bude radosťou a nie starosťou  a že sa priblížia trvalo k svojej optimálnej váhe.

Nech sa darí  - praje Iva a Přemysl Málek, dcéry Hanka a Zuzka s partnermi a celý tím STOB.

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.