Európsky deň obezity

Európsky deň chudnutia

EOD

Dátum konania 18.5.2019

Sprievodné akcie

 • Od 14.5-17.5.2019 BEZPLATNÁ analáza tela a poradenstvo v lekárňach Benu
 • DOD v Centre výživy a zdravia lekárne Hygeia v BA
 • DOD vo Fitness Raj Nové Mesto nad Váhom
 • DOD v Poradni zdravia pri RÚVZ Zvolen
 • prednáška vo vybraných školách na tému výživa a zdravý životný štýl

  Viac informácií tu

Cieľom je motivovať a podporovať ľudí s nadváhou a obezitou k zmene životného štýlu, zlepšiť svoje zdravie a kvalitu života a dosiahnuť a udržať si zdravú váhu.

Európsky deň obezity v Bratislave

Európsky deň obezity (EOD) je nezávislá celoeurópska iniciatíva,

do ktorej sa zapojili lekárske, lekárnické aj pacientské komunity, sa snaží apelovať na to, aby sme všetci začali vnímať obezitu a nadváhu ako akútny celospoločenský zdravotný problém.

Nie je to len kozmetická záležitosť stoviek jedincov, ale začína mať rozmer epidémie s obrovskými následkami na zdravie nás všetkých.

EOD - Európsky deň obezity založil Jean-Paul Allonsius (prezident a zakladateľ belgickej asociácie obéznych pacientov) a prof. David Haslam (Národná Forum Obezity v Anglicku) na tlačovej konferencii v Európskom parlamente v Bruseli 15. apríla 2009.

Prvý EOD sa konal 22. mája 2010 vo väčšine členských štátov Európskej únie. A vždy v celej  Európe tretiu sobotu v máji každého roka.

Vďaka úsiliu podporných organizácií a poslancov Európskeho parlamentu v celej Európe sa zvýšilo povedomie o potrebe robiť niečo s kilami navyše miliónov ľudí.

Bola spustená celoeurópska petícia pod názvom "Iniciatíva európskych občanov", ktorej cieľom je nazhromaždiť milión podpisov občanov EÚ a na ich základe lobovať za práva ľudí s obezitou a nadváhou v Európskej komisii.

Aj Slovensko sa pravidelne zúčastňuje Európskeho dňa obezity, ktorý sa koná tento rok dňa 18.5.2019 a má motto „ Riešme obezitu spoločne „.

V rámci EOD sa v týždni od 13.5.-18.5. organizujú sprievodné akcie: 

 • 8.5.2019 Účasť na akcii Beh pre Kalváriu v Banskej Štiavnici, kde budú lektori STOB (Stop Obezite) merať zloženie tela klientov s konzultáciou a ponukou vhodného riešenia.

 • 15.5.2019 od 8,00 do 11,00 hod. DOD Poradňa zdravia pri RÚVZ Zvolen, Nádvorná 12,meranie skladby tela s cieleným odborným poradenstvom pri úprave životosprávy. Záujemcovia sa môžu objednať na t.č. 045/ 555 23 23.

 • Od 14.5-17.5.2019 lektori STOBu (Stop Obezite) a odborníci z Poradní zdravia Úradu verejného zdravotníctva  budú po prvý raz BEZPLATNE  v lekárňach Benu v krajských mestách vykonávať  analýzu tela a poradenstvo s riešením problému klienta metodikou STOB.

 • Dni otvorených dverí v Centre výživy a zdravia lekárne Hygeia v Bratislave a Fitness Raj Nové Mesto nad Váhom.

 • Účasť na Dni zdravia pre zamestnancov firmy Phoenix spojené s diagnostikou InBody 230 a poradenstvom.

 • Vo vybraných stredných školách uskutočníme prednášku o výžive, zdravom životnom štýle , spojené s ukážkou merania zloženia tela.

 

Zoznam lekární s termínmi meraní a konzultáciami

Európsky deň obezity

 

 

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.

 

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.

Európsky deň obezity 18.5.2019

európsky deň obezity | mojstob.sk

 

Cieľom je motivovať a podporovať ľudí s nadváhou a obezitou k zmene životného štýlu, zlepšiť svoje zdravie a kvalitu života a dosiahnuť a udržať si zdravú váhu.

Navštívte nás na dni otvorených dverí v Centre výživy a zdravia lekárne Hygeia v Bratislave a Fitness Raj v Novom Meste nad Váhom a v Poradni zdravia pri RÚVZ Zvolen

Od 14.5-17.5.2019 Vám vo vybraných lekárňach Benu vykonáme analýzu tela

Kompletné informácie o jednotlivých akciách nájdete na Európsky deň obezity