Svetový deň obezity

Obezita ako vážny problém 21. storočia

Obezita ako vážny problém 21. storočia

S obezitou je spojených vyše 30 rôznych druhov ochorení.

Medzi najzávažnejšie patrí:

  • diabetes 2. typu,
  • srdcovo-cievne ochorenia,
  • niektoré druhy rakoviny.

Liečba obezity a s ňou spojených ochorení, preplácanie nemocenských dávok alebo invalidity a ďalšie náklady spojené s týmto ochorením stoja európske vlády 70 miliárd eur ročne.

Svetové zdravotnícke organizácie si uvedomujú závažnosť  problematiky obezity a po prvý raz sa v tomto roku spojili a vyhlásili Svetový deň obezity na stredu 4. marca 2020 s mottom „Riešme spoločne obezitu v Európe"

V Európe je cieľom tohto dňa zvýšiť informovanosť o obezite a ďalších chorobách, ktoré ovplyvňuje, a súčasne zlepšiť prevenciu, liečbu a starostlivosť.

Kampaň s podporou Európskej asociácie pre výskum obezity ( EASO ) je zameraná na podporu občanov s nadváhou a obezitou pri uskutočňovaní nevyhnutných zmien životného štýlu, aby zvládli svoju váhu s zlepšili svoje celkové zdravie a kvalitu života.

Po celom svete sa budú konať akcie pre odborníkov, pacientov aj širokú verejnosť. Výzva je zameraná aj na politikov, ktorí sa zaviazali do roku 2025 zastaviť nárast obezity. Politické rokovania prebehnú 4. 3. 2020 v Bruseli.

19
Február
2020
Ako bude u nás vyzerať Svetový a národný deň obezity?

Ako bude u nás vyzerať Svetový a národný deň obezity?

Pridané: 19.2.2020 16:10:13 Počet zobrazení: 1055

Jeho cieľom je zlepšiť prevenciu, liečbu a starostlivosť o pacientov s obezitou a podporiť občanov s nadváhou a obezitou pri uskutočňovaní nevyhnutných zmien životného štýlu , aby zlepšili svoje celkové zdravie a kvalitu života.

Čítajte viac...

03
Marec
2020
Bardejov - svetový deň obezity

Bardejov - svetový deň obezity

Pridané: 3.3.2020 15:43:01 Počet zobrazení: 617

V Bardejove sa v dňoch 28.2.2020 a 29.2.2020 uskutočnili podujatia venované Svetovému dňu obezity.

Čítajte viac...

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.