Európsky deň obezity 2019

Cieľom je motivovať a podporovať ľudí s nadváhou a obezitou k zmene životného štýlu, zlepšiť svoje zdravie a kvalitu života a dosiahnuť a udržať si zdravú váhu.

Európsky deň obezity v Bratislave

Európsky deň obezity (EOD) je nezávislá celoeurópska iniciatíva,

do ktorej sa zapojili lekárske, lekárnické aj pacientské komunity, sa snaží apelovať na to, aby sme všetci začali vnímať obezitu a nadváhu ako akútny celospoločenský zdravotný problém.

Nie je to len kozmetická záležitosť stoviek jedincov, ale začína mať rozmer epidémie s obrovskými následkami na zdravie nás všetkých.

EOD - Európsky deň obezity založil Jean-Paul Allonsius (prezident a zakladateľ belgickej asociácie obéznych pacientov) a prof. David Haslam (Národná Forum Obezity v Anglicku) na tlačovej konferencii v Európskom parlamente v Bruseli 15. apríla 2009.

Prvý EOD sa konal 22. mája 2010 vo väčšine členských štátov Európskej únie. A vždy v celej  Európe tretiu sobotu v máji každého roka.

Vďaka úsiliu podporných organizácií a poslancov Európskeho parlamentu v celej Európe sa zvýšilo povedomie o potrebe robiť niečo s kilami navyše miliónov ľudí.

Bola spustená celoeurópska petícia pod názvom "Iniciatíva európskych občanov", ktorej cieľom je nazhromaždiť milión podpisov občanov EÚ a na ich základe lobovať za práva ľudí s obezitou a nadváhou v Európskej komisii.

Aj Slovensko sa pravidelne zúčastňuje Európskeho dňa obezity, ktorý sa koná tento rok dňa 18.5.2019 a má motto „ Riešme obezitu spoločne „.

V rámci EOD sa v týždni od 13.5.-18.5. organizujú sprievodné akcie: 

  • 8.5.2019 Účasť na akcii Beh pre Kalváriu v Banskej Štiavnici, kde budú lektori STOB (Stop Obezite) merať zloženie tela klientov s konzultáciou a ponukou vhodného riešenia.

  • 15.5.2019 od 8,00 do 11,00 hod. DOD Poradňa zdravia pri RÚVZ Zvolen, Nádvorná 12,meranie skladby tela s cieleným odborným poradenstvom pri úprave životosprávy. Záujemcovia sa môžu objednať na t.č. 045/ 555 23 23.

  • Od 14.5-17.5.2019 lektori STOBu (Stop Obezite) a odborníci z Poradní zdravia Úradu verejného zdravotníctva  budú po prvý raz BEZPLATNE  v lekárňach Benu v krajských mestách vykonávať  analýzu tela a poradenstvo s riešením problému klienta metodikou STOB.

  • Dni otvorených dverí v Centre výživy a zdravia lekárne Hygeia v Bratislave a Fitness Raj Nové Mesto nad Váhom.

  • Účasť na Dni zdravia pre zamestnancov firmy Phoenix spojené s diagnostikou InBody 230 a poradenstvom.

  • Vo vybraných stredných školách uskutočníme prednášku o výžive, zdravom životnom štýle , spojené s ukážkou merania zloženia tela.

 Nahliadnite do našej fotogalérie

 

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.