Dni praktickej obezitológie a metabolického syndrómu

V dňoch 11.6.-12.6 usporiadala v Bardejovských kúpeľoch Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva SSVLP, Slovenská spoločnosť praktickej obezitológie SSPO, Slovenská komora sestier a porodných asistentiek SKSaPa a Slovenská komora medicinsko-technických pracovníkov kongres Dni praktickej obezitológie a metabolického syndromu na tému " Pečeň a metabolický syndróm.

Prednášky boli zamerané na problematiku obezity z roznych uhlov pohľadu. Je to práve interdisciplinárny prístup, ktorý umožňuje získať komplexný pohľad na problematiku metabolického syndrómu a tým k zlepšeniu starostlivosti o pacientov. Liečba obezity - odborná publikácia

Odborníci STOB vo svojich prezentáciách informovali a aplikácii KBT v online aktivitách, zvyšovanie nutričnej gramotnosti pacientov a psychologických chybách pri chudnutí.

Slávnostné otvorenie kongresu bolo spojené s krstom prekladu knihy autorov Dominique Durrer a Yves Schutz "Liečba obezity pre lekárov primárnej starostlivosti a internistov".

Publikácia bola vydaná k Svetovému dňu obezity WOD Europe 2021 a je súhrnom podstatných informácií uvedenýchv referenčnom článku od tých istých autorov, vydanom v Obesity Facts
v roku 2019 : European Practical and Pacient-Centred Guidelines for Adult Obesity Management in Primary Care (D.Durrer Schutz et al., Obes.Facts.2019; 12(1):40-66).
Mimoriadne vydanie tejto publikácie bolo realizované s láskavým súhlasom autorov k WOD Europe 2021.

Slovenskí lektori Stob-u vyškolení v metodike KBT majú možnosť si ponuku kurzov zdravého chudnutia umiestniť na našu web stránku.
Obchodným partnerom STOBu u nás je MUDr. Ivan Majerčák, ktorý organizuje okrem iného kurzy v Košiciach a seminár pre lektorov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto internetové stránky používajú súbory cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke o ochrane osobných údajov.